Характеризуючи рекреаційний потенціал Парку слід зазначити, що найбільш привабливим є півострів Бірючий зі своїми ландшафтами, пляжами, чистим морем та лиманом з внутрішніми затоками. Ширина морського пляжу на Бірючому сягає в окремих місцях понад 100 м, з боку лимана пляжі вужчі і складені більшою мірою черепашкою. Доповнюючи суходільні ландшафти, вони надають їм унікальності та естетичної привабливості. У пейзаж степу півострова вносять різноманіття приморські та прилиманні піщано-черепашкові смуги, пасмово-кучугурні підвищення та міжкучугурні зниження, середньо- та тривалозаливні рівнинні ділянки берегових смуг внутрішніх водойм і прилиманних понижень. 

Для кожного з компоненту пейзажу характерні свої комплекси рослинного покриву. Крім того, значний вплив на сприйняття ландшафту острова зумовлений штучно створеними насадженнями з лоха сріблястого, ясеню, тополі. Унікальність території та її естетичної привабливості надає надзвичайна чисельність тварин – куланів, ланей, оленів, здичавілих коней, зайців та фазанів.

Основними типами та видами рекреаційної діяльності на території Парку (за винятком заповідної зони) є:

  1. Загальнооздоровчий відпочинок:

— відпочинок біля води.

  1. Аматорське рибальство.

Рекреаційна та туристична діяльність, згідно функціонального зонування може відбуватися лише на території Бірючанської дільниці. Одним з показників діяльності є кількість відвідувачів Парку. 

На території Парку в межах здійснення рекреаційної діяльності запроваджений еколого-пізнавальний туризм, елементами якого є автомобіле- та кінні еколого-пізнавальні маршрути на півострові. За допомогою таких маршрутів туристи знайомляться з природними особливостями території Парку, бачать візуально тварин, що живуть на півострові у вільному утриманні, отримують інформацію про методи та способи охорони природи тощо.

Основна характеристика маршрутів та їх ємність наведені в таблиці 1.3.2.

Таблиця 1.3.2.  Перелік наявних рекреаційних елементів у межах НПП, їх характеристика.                                                                       

№ за/п

Назва рекреацій-ного елементу

Характеристика

Кіл-ть робочих місць, обслугову-ючого персоналу

Місткість або місць для відвідувачів за один день

1

Автомо-більний маршрут № 1

Маршрут проходить через увесь півострів від кордону «Ворота» до кордону «Бухта» по піщаній центральній дорозі. Протяжність маршруту 25 км. Відвідувачам представлені типові ландшафтні ділянки ( морські піщаних вали, штучні лісові насадження, узбережжя Утлюцького лиману). Даний маршрут використовується в рамках одноденних візитів відпочиваючих з смт Кирилівка.

50

2

Авто-мобільний маршрут № 2

Круговий маршрут, який проходить через півострів з півдня на південь, відправна та кінцева точки знаходиться в с. Садки. Маршрут проходить по піщаній другорядній дорозі півострову. Протяжність маршруту 21 км. Відвідувачам представлені типові ландшафтні ділянки  (морські піщаних вали, штучні лісові насадження, узбережжя Утлюцького лиману). Даний маршрут розрахований на відпочиваючих, що відпочивають безпосередньо на півострові.

 

50

3

Авто-мобільний маршрут № 3

Маршрут використовується для відвідувачів, що потрапляють на острів морем з м. Генічеськ. Для перевезення людей використовується оснащений для екскурсій автомобіль марки ГАЗ. Маршрут проходить через кордони «Чинка» та «Бухта». Протяжність маршруту 6 км. Відвідувачам представлені типові ландшафтні ділянки (морські піщаних вали, внутрішні лимани, узбережжя Утлюцького лиману).

3

100

4

Місце для пікніків «Лісовий куточок»

Місце оснащене альтанкою, мангалом. Знаходиться в північно-західній частині лісового масиву.

 

15

5

Місце для пікніків «Лиман-ське»

Обладнаний навісом. Знаходиться на березі Утлюцького лиману поблизу причалу. 

 

20